L-karnityna – wspomóż redukcję tkanki tłuszczowej

Published by on 26 czerwca 2019
Categories: Główna
Tags: ,

Na rynku jest szereg substancji, które sprzyjają osobom aktywnym bądź też tym chcącym zgubić nadmiar tkanki tłuszczowej. Jedną z nich jest l-carnitine, czyli naturalnie występujący aminokwas. Warto nieco przyjrzeć się temu składnikowi, bo posiada on interesujące właściwości. Należy wiedzieć, że jest to nie tylko doskonałe wsparcie przy odchudzaniu, gdyż jest to znacznie bardziej przydatny preparat.

Spożywając naturalnie l-karnitynę bądź stosując suplementację, pozytywnie wpływamy na transport energii do mięśni, wątroby oraz serca. Do tego jeszcze jest to gwarant optymalnego funkcjonowania organizmu oraz spowalnia procesy starzenia. Najczęściej jednak sięgamy po ten suplement w przypadku chęci zgubienia trochę tkanki tłuszczowej. Nie dzieje się to jednak samoczynnie i niezbędny jest tu ruch, a najlepiej wzmożona aktywność fizyczna.

Sportowcy, a zwłaszcza biegacze wiedzą, że l-karnityna poprawia wytrzymałość oraz redukuje produkcję kwasu mlekowego. Tym samym można trenować ciężej i odczuwać mniejsze zmęczenie. Oprócz sportowców i ludzi pragnących odchudzać się suplementacja l-karnityną wskazana jest przy zmianach miażdżycowych.