Kreatyna – czy warto stosować jabłczan?

Published by on 1 lipca 2019
Categories: Główna
Tags: ,

Osoby ćwiczące sporty siłowe oraz kulturystykę, doskonale wiedzą, iż do osiągnięcia ponadprzeciętnych wyników potrzebna jest właściwa suplementacja. Zresztą od dłuższego czasu dotyczy to w zasadzie całego sportu zawodowego. W sprzedaży mamy naprawdę wiele różnych suplementów dla sportowców, lecz tak naprawdę od wielu już lat lider w tej materii jest tylko jeden.

Jest to oczywiście kreatyna, która jest wytwarzana w coraz większej liczbie odmian. Jeszcze do niedawna w sklepach sportowych można było kupić tylko monohydrat kreatyny, lecz dziś uległo to zdecydowanej zmianie i wybór jest znacznie większy. Jednym z ciekawszych przypadków jest, chociażbyjabłczan kreatyny. Tym samym warto poświecić mu nieco czasu.

Jak powszechnie wiadomo kwas jabłkowy, odgrywa niemałą funkcję przy tworzeniu się energii przez nasze ciało. Najistotniejszą kwestia mającą wpływ na to, że przyjmujemy właśnie taką odmianę kreatyny, jest fakt, że wykazuje się ona największym przyspieszeniem procesów wzrostu mięśni. Do tego to właśnie jabłczan kreatyny szybko się wchłania i tym samym trafia do włókien mięśniowych. Zatem oczekując błyskawicznych rezultatów trudno nie nie wybrać właśnie tej odmiany.