Guarana zapewni pobudzenie organizmu

Published by on 9 lipca 2019
Categories: Główna
Tags: ,

Na pobudzenie organizmu jest wiele specyfików i sposobów. Najczęściej jest to oczywiście wszystkim znana kawa, ale nie każdy może ją pić. W poszukiwaniu alternatywy dla tego popularnego napoju dziś możemy doceniać efekty, jakie daje guarana. Jest ona świetnym wyborem dla każdego, aby szybko i skutecznie zminimalizować senność, zmęczenie oraz pobudzić i wzmocnić koncentrację.

Ten specyfik to roślina, która pochodzi z Ameryki Łacińskiej oraz charakteryzuje się właściwościami identycznymi, jak kawa. Doskonale stymuluje ośrodkowy układ nerwowy, dlatego też powoduje wytwarzanie wielu hormonów, a to prowadzi do poprawy psychicznych i fizycznych zdolności u człowieka. Ponadto nie wywołuje ona nerwowości tak, jak w przypadku kawy, gdyż jej działanie jest tonizujące.

Zawarta substancja aktywna, a mianowicie kofeina nazywana jest też guaraniną, która jest lepsza i korzystniejsza od tej zawartej w kawie. To wynik sporej ilości garbników, a także włókien, co ma znaczący wpływ na okres wchłaniania się substancji do organizmu. Dzięki temu ta cudowna roślina działa nawet 6 godzin bez skutków ubocznych.